Na klíčení můžete použít různé druhy plodů a semínek. Jako nejznámější a nejchutnější se uvádí klíčení mungo fazolek, řeřichy nebo cizrny. Klíčky můžete konzumovat „jen tak“ samostatně, anebo spolu s nimi připravit jídlo, ale také jen klíčky ozdobit saláty apod. Na internetu najdete jistě spoustu receptů, rad a návodů, jak a co poté s klíčky můžete všechno udělat.
Zapojte své děti do klíčení a připravte jim novou zábavu, při které si spolu užijete společné chvíle, a navíc je budete korunovat úspěchem – nově vyrašenými klíčky, které budou vaše děti obdivovat. Budete dětem muset vysvětlovat, proč a jak se tu nově vyrašený klíček objevil a proč je tak důležitý. Najděte si s vašimi dětmi čas, vše jim vysvětlete, načtěte si třeba i na internetu několik článků o klíčení mungo Naklíčeno rostlinek, aby vás vaše děti svými dotazy nepřivedly do rozpaků. Věřte, že budou uneseny dobrotou a chutností klíčků, které z vaší pomoci vypěstovaly. Na druhou stranu není třeba zase až tak moc práce, ani vysoké finanční výdaje. Jen to bude chtít trochu vašeho času, kdy si na internetu můžete vyhledat pomocníka pro klíčení, kterým bude klíčící miska, ve které velmi pohodlně a v čistotě začnete s klíčením.
Anebo – když si nejste jisti a chcete vyzkoušet klíčení bez toho, abyste si kupovali výše uvedenou pomůcku, tak pro začátek můžete začít klíčit třeba v obyčejném zahradnickém truhlíku. Truhlík naplníte zpola hlínou, pokladete semeny, která chcete klíčit, posypete slabou vrstvou zeminy, zlehka rukou přitlačíte a pravidelně budete opatrně denně kropit vodou. Žádné velké prolévání, aby vám semínka nevyplavala na povrch! Anebo další možností klíčení je na buničité vatě. Vatu dáte do ploché mističky, navlhčíte, posázíte semínky a během dne je proplachujete čistou vodou. Pozor jen na to, abyste neměli vodu plnou chloru, je vhodnější čistá odstátá voda.