Existují věci, které ve své době splní to, co se od nich očekává, a když uběhne tu pár měsíců a tu pár let, zmizí v pomyslném propadlišti dějin, jsa nahrazeny něčím novým, dokonalejším, lepším. Protože svět se neustále zdokonaluje a tak se to dobré pozvolna mění ve špatné, užitečné v nepotřebné.
Ale pak jsou i věci, které ani po dlouhé řadě let na své popularitě neztrácejí, které neupadají v zapomnění ani nevzbuzují u budoucích generací lidí úsměv na rtech. Protože se stávají legendami.
Jedním z příkladů toho právě zmíněného je třeba i Ford Mustang GT. Tedy vůz, který se na silnicích (kvůli železné oponě pochopitelně nikoliv těch našich, protože jak si možná vzpomenete, byli jsme tou dobou součástí „tábora míru a socialismu“, zatímco „Amerika balancovala nad propastí“, takže by něco jako americký vůz u nás bylo ne zrovna kladně přijímáno) proháněl už od roku 1964. A byl natolik dokonalý, že se ho o dva roky později prodalo dokonce už přes půl milionu kusů.
Což se pochopitelně nestalo pouhou náhodou. Byl tomu tak proto, že měl tento sportovní vůz od Ford Motor Company zcela originální tvar a také levnější techniku.
A nyní, i po dlouhých letech, se tento vůz těší popularitě stále. I ve své dnešní inovativní podobě je totiž něčím výjimečným. Má okázalý design, silný motor a velmi odolnou a pevnou robustní konstrukci a také celou řadu předností. Jako jen tak namátkou:
a) elektricky nastavitelná kožená křesla
b) dvouzónovou klimatizaci
c) precizní a přesné řízení
d) skvělé řazení
e) automatickou převodovku
f) dotykový barevný displej
g) až osm airbagů
h) dešťový senzor
i) zadní parkovací kameru
j) asistenta rozjezdu
k) asistenta monitorujícího dění před vozem a varujícího před překážkami
l) a další moderní technologie
Je tedy nad slunce jasné, proč . Protože kdo by odolal třeba možnosti jet až dvousettřicetikilometrovou rychlostí, kdo by si nechtěl vyzkoušet jízdu s atmosférickým osmiválcem s manuálem, ve všem nabízejícím se komfortu?
Kdo by se nechtěl vozit v něčem takovém podobně jako známí filmoví herci, jako třeba Jean Paul Balmondo nebo Luděk Sobota ve filmu ‚Jáchyme, hoď ho do stroje‘?
Když je to doposud možné. Jakkoliv je tento vůz už pěkný „stařík“.